Česky English
About | Contact

Zapomeňte na předsudky a začněte s golfem!

Říká se, že golf lze hrát v každém věku, tak, proč si to neověřit. Dnes existuje spousta center, která jsou komplexně vybavena i pro výuku golfových začátečníků. Jedním z nich je i golfcentrum Liberec, které nabízí skvělé podmínky také pro trénink pokročilých hráčů. Správný švih můžete trénovat na sedmi odpalištích a krátké přihrávky lze pro změnu pilovat na chipping a putting greenu. K dispozici jsou i simulátory, takže zlepšování vašich dovedností nic nebrání ani v zimě. Funguje tady také golfová akademie, která je zaměřena na seznámení s tímto sportem.

Pořízení výbavy

Jakmile se rozhodnete golf vyzkoušet, nepotřebujete ani žádné vlastní vybavení – golfové hole vám většinou zapůjčí. Jen co mu ale přijdete na chuť, zatoužíte pořídit si svou výbavu. A nemusíte kvůli tomu hned utrácet majlant, stačit vám bude pár tisícovek. Důležitější než jejich cena je totiž to, aby vám tzv. padly do ruky. Hole seženete v kompletních setech, které jsou určeny pro začátečníky. Obsahují všechny potřebné typy holí, které jsou konstruované pro různé údery. Umístěné bývají v praktickém bagu, takže je můžete mít hezky u sebe a snadno je přenášet po hřišti. Navíc se do golfového bagu pohodlně vejdou i další nezbytnosti, které potřebujete ke hře. Ať už jsou to golfové míčky nebo třeba vrstva oblečení navíc, kterou uvítáte v případě, že se změní počasí – lehká nepromokavá bunda přijde víc než vhod.

Vyhněte se faux pas

A když už jsme u toho golfového oblečení, jako začátečník se můžete snadno dopustit faux pas, protože se pohybuje v pro vás zcela novém prostředí. Na džíny a tílko rovnou zapomeňte, byli byste jen pro smích, bez ohledu na vaše hráčské schopnosti. Klasikou zůstávají golfové kalhoty doplněné tričkem s límečkem. Investovat se rozhodně vyplatí také do golfové obuvi, která vám poskytne potřebnou stabilitu v jakémkoli terénu a pohodlí při chůzi. Tak, přestaňte se bát golfu, zahoďte předsudky a poznejte svět plný zábavy, nových výzev, dobrodružství i přátelství!

Added by Jiří Steiner on 04.1.2017

The reason why Tiger didn't win the PGA

Even you can train on the same device Y.E.Yang did before beating Tiger. Come see us at the Golfcentrum.
Added by Jiří Steiner on 18.8.2009

The winter season is coming

Due to preparation for the winter season 2008/09 the golf center will be closed for public from Sunday September 22nd to Thursday 25th. Beginning Friday we are looking forward to you in a whole new set up.
Added by Jiří Steiner on 17.9.2008
[ Older ]